OFERTA - Karty Katalogowe

Szafy sterownicze

Szafy sterowania technologicznego

Stosowanie sprawdzonych technicznie rozwiązań, jak i wprowadzanie nowatorskich pomysłów, pozwala nam na produkcję szaf sterowniczych, które charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale i bardzo dobrą funkcjonalnością. Szafy sterownicze spełniają wszystkie normy technologiczne, dlatego mogą być bezpiecznie eksploatowane w każdym zakładzie produkcyjnym. Zapewniamy nie tylko właściwe wyposażenie szaf sterowniczych, ale także ich montaż oraz fachowe wdrożenie urządzeń w struktury firmy.

PRZEZNACZENIE

Szafy sterownicze do obsługi przebiegu procesów produkcyjnych oraz organizacji produkcji maszyn i linii technologicznych. (np. linia malarska mycia i suszenia, linie cięcia styropianu itp.)

OPIS ROZWIĄZANIA

Konstrukcja i wyposażenie szaf sterowniczych wykonywana jest na podstawie gotowego projektu dostarczonego przez zamawiającego lub opracowujemy pełną dokumentacje w oparciu o zaproponowane założenia technologiczne i elementy automatyki lub przedstawiamy własną propozycję uwzględniającą określony przebieg procesów technologicznych.

Wyposażone szafy sterownicze dostarczamy na miejsce montażu z podłączeniem instalacji elektrycznej wykonaniem oprogramowania wraz z uruchomieniem aparatury kontrolno pomiarowej i rozruchem technologicznym.

ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Obudowy konstrukcyjne szaf i skrzynek stosujemy na bazie katalogów takich producentów jak ZPAS, RITTAL, SAREL, SCHNEIDER

CHARAKTERYSTYKA ELEKTRYCZNA

Wyposażenie elektryczne jest zgodne ze standardem IEC 60439-1 o max. parametrach:

- napięcie znamionowe izolacji szyn głównych: 1000 V
- prąd znamionowy Ie: 3200 A
- prąd zwarciowy maksymalny (w piku); Ipk = 187 kA
- prąd zwarciowy jednosekundowy: Icw = 85 kA /1 sek.
- częstotliwość: 50 Hz
- szczelność: IP 66

Wyposażenie szaf wykonywane jest w urządzenia:

- aparaty producentów: Telemecanigue, Merlin Gerin Meller, Siemens, Legrand.
- programowalne sterowniki PLC i panele operatorskie f-my: Telemecanigue, Siemens, Omron.